MAGIA WIGILIJNEGO SPOTKANIA

,, Dlaczego jest święto Bożego Narodzenia?
Dlaczego wpatrujemy się w pierwszą gwiazdę na niebie?
Dlaczego śpiewamy kolędy?
Dlaczego uśmiechamy się do siebie?"
                                  ks. J. Twardowski

Święta Bożego Narodzenia to czas, w którym odczuwamy silny związek z tradycjami. Wieczerza wigilijna i opłatek to symbole miłości, przebaczenia, zapominania urazów i odnawiania przyjaźni w tak wielkiej ,,rodzinie" jaką tworzymy w Domu Dziecka.
W tej wyjątkowej świątecznej atmosferze 20 grudnia odbyło się spotkanie wigilijne. Wśród udekorowanej pachnącą choinką i gałązkami świerkowymi sali Pani Dyrektor powitała  zebranych oraz przedstawiła gości, którzy dopisali znakomicie a byli to min. przedstawiciele Starostwa Powiatowego oraz PCPR w Lublinie, sponsorzy, osoby zaprzyjaźnione. Wspólnie obejrzeliśmy przygotowane pod kierunkiem p. Marleny Tomasiak oraz p. Alicji Podbilskiej Jasełka bożonarodzeniowe. W przedstawieniu dominowały typowe dla świąt rekwizyty. Dzieci starały się ukazać jak ważne jest kultywowanie i szanowanie tradycji naszych ojców, dziadków i pradziadków.  I wtedy wśród nut świątecznych zapachów, magicznego nastroju popłynęły kolędy zaśpiewane przez wszystkich przy akompaniamencie Orkiestry Dętej z Garbowa I. Został także rozstrzygnięty ogłoszony przez p. Marlenę konkurs plastyczny na najładniejszą ozdobę świąteczną - wygrali wszyscy uczestnicy.
Po części artystycznej zebrani  podzielili się opłatkiem, złożyli sobie życzenia i zasiedli do stołu na, którym było wiele tradycyjnych  pysznych potraw. Nie zabrakło również Św. Mikołaja a właściwie jego pomocników p. Karoliny, p. Dagmary i p. Macieja, którzy rozdawali prezenty piętrzące się stosami pod wirującą światłami choinką. Tak wspaniałe paczki dzieci otrzymały dzięki Firmie WebInterpret Sp. z o.o. , która negocjowała ze Św. Mikołajem a wszystko po to, aby zobaczyć radość i uśmiech na twarzach naszych dzieci. Mikołaj obdarował nie tylko dzieci, ale również przybyłych gości. To właśnie dzieci pomagały w przygotowaniu upominków dla wszystkich zaproszonych.
Oby magia, radość i ciepło z tych spędzonych wspólnie chwil  pozostały w pamięci wszystkich uczestników jak najdłużej.
                                            

Galeria: