DZIEŃ DZIECKA :-)

Nadeszło wreszcie ulubione święto wszystkich dzieci - DZIEŃ DZIECKA smiley Z tej okazji w naszym Domu odbył się Piknik, który zorganizowała p. Ewa Mizgiel-Ptak przy współudziale p. Renaty Tarkowskiej. Do pomocy włączyła się również p. Edyta Duda, p. Ania Drabikp. Karolina Cieślik i p. Magda Walczak. Na piknik przyjechała do nas grupa studentów z wolontariatu studenckiego KUL i UMCS w Lublinie. Wolontariusze przygotowali dla dzieci stanowiska naukowe przy których można było dowiedzieć się ciekawych rzeczy oraz stanowiska do zabaw. Dużym zainteresowaniem cieszyło się mini laboratorium chemiczne gdzie Konrad, Grzesio i Przemek na chwilę przemienili się w prawdziwych naukowców, a reszta z ciekawością obserwowała rezultaty ich doświadczeń. Interesujące było również stanowisko kryminalistyczne, gdzie wszyscy chętni poznawali technikę zbierania dowodów z miejsca przestępstwa i pobieranie odcisków palców. Kto miał ochotę na coś lżejszego mógł grać w "Prawo dżungli", lepić z masy solnej lub uczestniczyć w zabawach z chustą animacyjną. Punktem kulminacyjnym pikniku stał sie przyjazd i pokazy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Garbowie. Dzieciaki szalały z radości. Mogły przymierzać strój strażaka, wsiadać do samochodu strażackiego, a nawet wejść na dach samochodu. Największą frajdą było jednak lanie wodą oraz kurtyna wodna przez którą prawie nikt nie pozostał suchy laugh Radości i śmiechu było co niemiara. Aby wszystkim wystarczyło sił do zabawy wychowawczynie przygotowały pyszne sałatki i różnego rodzaju słodkości, a na koniec zapłonęło ognisko, przy którym wszyscy razem piekliśmy kiełbaski. 

Serdecznie dziękujemy wszystkim a zwłaszcza wolontariuszom, strażakom z OSP w Garbowie oraz sponsorom za włączenie się w organizację Pikniku z okazji Dnia Dziecka w naszym Domu. 

Wszystkim dzieciom, tym małym i dużym, życzymy ogromnego uśmiechu na twarzy, mnóstwo szczęścia oraz dużo radości i kolorowej codzienności heart

Galeria: