XVIII TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO O PUCHAR STAROSTY POWIATU LUBELSKIEGO

  Kolejny raz byliśmy gospodarzami Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Starosty Powiatu Lubelskiego, który odbył się w naszym Domu Dziecka 23.04.2016r.
Spotkanie o godz. 10.00 rozpoczęła Pani Dyrektor Małgorzata Białogrzywy. Po ciepłym powitaniu wszystkich obecnych ogłosiła otwarcie imprezy sportowej.
Do współzawodnictwa stanęli wychowankowie z sześciu placówek:
1. Zespół Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych Krasnymstawie
2. Pogotowie Opiekuńcze w Lublinie
3. Placówka Opieki nad Dzieckiem i Rodziną NASZ DOM w Rybczewicach
4. Centrum Administracyjne im. Ewy Szelburg - Zarembiny w Lublinie
5.Dom Dziecka im. Janusza Korczaka w Lublinie
6. Zespół Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Przybysławicach
Turniej zorganizowali pan Adam Jałocha oraz pan Marcin Sokołowski.
Rozgrywki toczyły się w pięciu kategoriach:
- szkoła podstawowa
- szkoła gimnazjalna
- szkoła ponadgimnazjalna
- dziewczęta open
- wychowawcy.
Sędziowie wraz z wychowawcami czuwali nad prawidłowym przebiegiem zawodów. W każdej z grup zawodników do końca toczyły się zacięte rozgrywki o zwycięstwo w turnieju a emocje udzielały się nawet doświadczonym graczom.
A oto wyłonieni zwycięzcy w poszczególnych kategoriach:smiley
- w kategorii szkół podstawowych zwyciężył Patryk Drozd z Rybczewic. Drugie miejsce zajął Mateusz Zawadzki reprezentujący Krasnystaw. Trzeci był Dominik Boguta z placówki im. Ewy  Szelburg - Zarembiny
- najlepszy z gimnazjalistów był Jakub Chyliński z Placówki Opieki nad Dzieckiem i Rodziną NASZ DOM w Rybczewicach. Drugi w tej kategorii wiekowej był Stadnik Rafał z Krasnegostawu. Trzeci natomiast Patryk Jegor z Domu Dziecka im. Janusza Korczaka w Lublinie.
- zwycięzcą w kategorii szkół ponadgimnazjalnych został Sylwester Zarzycki reprezentujący placówke im. Ewy Szelburg - Zarembiny. Drugi był reprezentant  Zespołu Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Krasnymstawie Krzysztof Półtorak. Na trzeciej lokacjie uplasował się Martynian Jasik reprezentujacy gospodarzy.
- liste zwyciężczyń w kategorii dziewcząt otwiera Katarzyna Wanowicz z Zespołu Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Przybysławicach. Drugie miejsce zajęła Lilianna Pachwicewicz z Krasnegostawu. Trzecia była Natalia Czuba z Pogotowia Opiekuńczego w Lublinie.
- w kategorii wychowawców bezkonkurencyjny okazał się Pan Dariusz Hasiec wychowawca z Centrum Administracyjnego im. Ewy Szelburg - Zarembiny w Lublinie. Drugi w tej kategorii był Pan Dariusz Starczewski reprezentujący Pogotowie Opiekuńcze w Lublinie. Jako trzeci uplasował się Pan Marcin Sokołowski - reprezentant gospodarzy.smiley

Klasyfikację drużynową i puchar Starosty Lubelskiego otrzymała reprezentacja Zespołu Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Krasnymstawie. Drugie miejsce zajęli reprezentanci z Placówki Opieki nad Dzieckiem i Rodziną NASZ DOM w Rybczewicach. Na trzecim miejscu ex aequo uplasowali się zawodnicy z Centrum Administracyjnego im. Ewy Szelburg - Zarembiny w Lublinie oraz Zespół Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych w Przybysławicach.
Turniej przebiegał w zdrowej , sportowej atmosferze na wysokim poziomie technicznym, do którego niewątpliwie przyczyniło się bardzo dobre przygotowanie uczestników przez opiekunów. Podczas zawodów można było zaobserwować duże zaangażowanie zawodników- co bardzo cieszyło organizatorów - oraz prezentowana przez nich postawe fair - play.

Dziekujemy wszystkim zawodnikom i ich opiekunom za zainteresowanie i uczestnictwo w turnieju. Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnym już za rok.smiley
 

 

 

Galeria: